Food Trucki i dania z różnych zakątków świata

Food Truck

Jeśli chodzi o gastronomię w Polsce to branża ta przeżywa prawdziwy rozkwit. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ludzie lubią jeść różne ciekawe i smaczne dania niekoniecznie pochodzące z Polski. W związku z tym ogromną popularnością cieszą się lokale gastronomiczne serwujące dania różnych kuchni. Nie inaczej jest w przypadku tak zwanych Food Trucków, czyli punktów gastronomicznych prowadzonych w specjalnych pojazdach i przyczepach. Oferta fast-food oraz street-food (czyli tak zwanego jedzenia ulicznego) dostępna w Food Truckach jest powiązana z kuchniami różnych krajów. Warto zainteresować się kilkoma ciekawymi przykładami.

Kuchnia azjatycka

Jeśli chodzi o Food Trucki z kuchnią azjatycką to takie punkty gastronomiczne najczęściej serwują dania pochodzące z Chin, Tajlandii czy też Japonii. Oznacza to, że w lokalach i punktach serwujących dania kuchni azjatyckiej, można znaleźć propozycje, takie jak na przykład sushi, czyli kawałki ryby lub warzyw, otoczone ryżem i zawijane w wodorosty. Kuchnia azjatycka to również różnego typu pierożki, sajgonki czy też zupy i sałatki. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie.

Kuchnia francuska w Food Truckach

Godne uwagi są też Food Trucki, które serwują dania kuchni francuskiej. Najczęściej posiłki fast-food oraz street-food z tego kraju opierają się na różnego typu serach. Nie należy też zapominać o wysokiej jakości pieczywie, a także o wyśmienitych deserach i sałatkach.

Inne kuchnie europejskie

Jeśli chodzi o Food Trucki to oferty takich punktów gastronomicznych często obejmują dania kuchni polskiej (np. pierogi) czy też włoskiej (pizza, spaghetti, itp.). Warto też zainteresować się Food Truckami serwującymi dania i desery kuchni hiszpańskiej czy też greckiej. Dzięki takim firmom każdy może odkrywać różne ciekawe smaki bez konieczności wyjeżdżania w daleką podróż.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oczywiście mówiąc o Food-Truckach nie należy zapominać o innych popularnych daniach orientalnych, amerykańskich, itp. W punktach takich można więc zamawiać burgery, frytki, kebab oraz wiele innych posiłków popularnych również w stacjonarnych lokalach gastronomicznych w Polsce. Istnieje też sporo Food Trucków, które oferują swoim gościom posiłki wegańskie, wegetariańskie oraz dopasowane do innych istotnych potrzeb czy też upodobań.

Dobrą wiadomością jest to, że znalezienie interesujących ofert Food Trucków nie jest obecnie niczym trudnym. Wiele takich firm działa w różnych miastach, a do tego często organizowane są liczne zloty takich mobilnych restauracji, dzięki którym każdy klient znajdzie coś dla siebie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.